Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel

Studuj v Litvínově

Nacházíte se: VŠCHT PrahaUniverzitní centrum v Litvínově → Zkušenosti absolventů → Unipetrol jako zaměstnavatel
iduzel: 27561
idvazba: 35057
šablona: stranka_obrazek
čas: 23.9.2023 07:26:33
verze: 5351
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
iduzel: 27561
idvazba: 35057
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'studuj-v-litvinove.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/spoluprace/unipetrol-zamestnavatel'
iduzel: 27561
path: 1/12984/12985/12988/27560/27561
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Unipetrol jako zaměstnavatel

str 7 Unipetrol jako zaměstnavatel (2)

Absolventský program Unipetrolu nabízí čerstvím absolventům možnost vybrat si pozici dle jejich představ.

Baví nás hlavně stáže ve výrobních jednotkách

UNIPETROL RPA – V rámci snahy přilákat do společnosti mladé experty zahájil Unipetrol RPA v loňském roce projekt Absolvent. První dva účastníky na začátku dvouletého programu zaujaly především praktické stáže ve výrobních jednotkách.

Proč jste se rozhodli vstoupit do programu společnosti Unipetrol Absolvent?  

Simona Waňousová: Protože jde o největšího zaměstnavatele, který nabízí v chemickém oboru, jež jsem vystudovala, mnoho různých pracovních pozicí. Díky projektu Absolvent mohu nyní postupně projít všemi výrobnami v areálu Chempark v Záluží ve formě exkurzí nebo stáží a vybrat si tu pozici, která mi bude nejbližší.

Jakub Lánský: Studoval jsem VŠCHT a chtěl jsem pracovat v oboru. Vzhledem k tomu, že jsem z Litvínova, práce v Unipetrolu se přímo nabízela.

Jak projekt Absolvent hodnotíte po x měsících působení v něm?

Simona Waňousová: Velice kladně, vzhledem k tomu, že je jeho náplň dobře připravena a lidé jsou více než ochotní nám se vším pomoci. Nejvíce se mi líbí, že poznávám nové lidi a získávám nové znalosti a dovednosti.

Jakub Lánský: Zatím velmi pozitivně. Poznal jsem jednu výrobní jednotku a seznámil se s prací v laboratořích, také jsem pracoval na sběru a zpracování různých dat. Všichni kolegové, které jsem dosud poznal, byli vstřícní a přátelští. Jsem zvědavý na stáže na dalších výrobních jednotkách. V nejbližší době mě čeká stáž na jednotce POX.

Chtěli byste po ukončení projektu i nadále pracovat pro skupinu Unipetrol?

Simona Waňousová: Ano, určitě bych pak chtěla dále pracovat v Unipetrolu. Na jaké pozici nemám zatím konečnou představu.

Jakub Lánský: Určitě, na jaké pozici? Zatím těžko říci, uvidíme po dalších stážích v provozu. Možná na pozici technologa. Zaujal mě však také Úsek rozvoje, technologií a efektivity, tak uvidíme po dalších stážích.

Proč jste se rozhodli pro chemii jako povolání?

Simona Waňousová: Už od dětství mě velmi bavily takové ty fyzikálně-chemické hrátky, takže později jsem téměř bez velkého rozhodování zvolila střední školu s chemickým oborem a následně pak vysokou školu chemicko-technologickou. 

Jakub Lánský: Na gymnáziu jsem příliš neměl představu o budoucí dráze, ale protože táta pracoval v chemických závodech, radil mi VŠCHT jako perspektivní obor. Chemie mi nevadila, uměl jsem i matematiku a fyziku, tak jsem šel na VŠCHT a doufal jsem, že mi pomůže „najít se“. Hned v prvním ročníku mě chemie začala bavit, byla to úplně jiná chemie, než kterou jsem znal z gymnázia. Po prvních letech na VŠCHT jsem tak věděl, že bych rád zůstal v oboru, a byl jsem opravdu šťastný, když jsem hned po státnicích dostal možnost pracovat pro Unipetrol a nastoupit do absolventského programu.

Aktualizováno: 6.2.2018 15:22, Autor: Jan Kříž

A BUDOVA A Technická 5, Praha 6
B BUDOVA B Technická 3, Praha 6
C BUDOVA C Studentská 6
2 STUDENTSKÁ KAVÁRNA CARBON
V Záluží 1
Litvínov 1
436 01 Litvínov
zobrazit plnou verzi