Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel

Studuj v Litvínově

Nacházíte se: VŠCHT PrahaUniverzitní centrum v Litvínově → Studuj v Litvínově → Studuj v Litvínově Záluží → Bakalářské studium v Univerzitním centru VŠCHT Praha – Unipetrol
iduzel: 935
idvazba: 1208
šablona: stranka
čas: 30.6.2022 22:59:17
verze: 5054
uzivatel:
remoteAPIs: https://studuj-api.cis.vscht.cz/cms/detail/22310/B101_L/22320/B202_L/22330/B303_L/?weburl=/studium-litvinov/unicre/bakalarske&planurl=/studium-litvinov/unicre/plan
branch: trunk
Obnovit | RAW

Bakalářské studium v Univerzitním centru VŠCHT Praha – Unipetrol

Pokud chcete studovat při zaměstnání, kontaktujte pracovníky Univerzitního centra.

Chemie a chemické technologie (studium v Litvínově)

Chemie a chemické technologie (studium v Litvínově)

Bakalářský program, Fakulta chemické technologie

Studium tohoto programu Ti dá pevný přírodovědně-technický základ a zároveň znalosti z oblasti surovin, výrobních procesů a vztahů chemie a životního prostředí. Základní chemicko-technologický program nabízí širokou škálu uplatnění. V Litvínově lze studovat specializaci Chemické technologie (tu je možné studovat i v Praze).

Získáte komplexní znalosti o surovinách a výrobních procesech chemického a petrochemického průmyslu. Dále o syntéze chemických specialit, o moderních metodách vývoje řízení výrobních procesů a o vztahu chemie a životního prostředí.

 

Studijní plán studia v Litvínově odpovídá specializaci "Chemické technologie" v Praze. Studijní plán v Litvínově bude časově upraven v rámci organizace studia v univerzitním centru.

Uplatnění

 • Navazující magisterské studium – Chemické technologie, Chemie
 • Návrhy chemických výrob
 • Řízení chemických výrob

Detaily programu

Jazyk výuky český
Doba studia 3 roky
Forma studia prezenční
Místo studia Litvínov
Kapacita 20 studentů
Kód akreditace (MŠMT kód) B0711A130005
VŠCHT kód B101_L
Energie a paliva (studium v Litvínově)

Energie a paliva (studium v Litvínově)

Strategický studijní program, který vytváří respektované odborníky pro podniky a státní firmy. Bez ohledu na to, co se ve společnosti děje, budou lidé vždy potřebovat energii a paliva. A vy budete ti, kdo jim tyto mimořádně cenné komodity doručí. Naučíte se, jak energie a paliva efektivně vyrábět, inovovat nebo analyzovat. Zaměříte se na problematiku plynných, kapalných a pevných paliv a výrobu tepla a elektrické energie. Seznámíte se jak s výrobou, zpracováním a využitím tradičních fosilních paliv, tak i s alternativními palivy určenými pro pohon spalovacích motorů i pro energetické účely. Získáte znalosti o termodynamických a technologických základech přeměn energií z oblasti alternativních/obnovitelných energetických zdrojů i z oblasti klasických fosilních a jaderných energetických výrob. Absolvujete specializační předměty jako zpracování a využití uhlí a plynu, alternativní zdroje energie či zdroje a přeměny energie. Teoretické znalosti si ověříte a uplatníte při praktických cvičeních a v laboratořích.

 

Studijní plán studia v Litvínově bude odpovídat programu "Energie a paliva" v Praze. Studijní plán bude časově upraven v rámci organizace studia v univerzitním centru.

Uplatnění

 • Navazující magisterské studium
 • Průmyslové podniky, energetické firmy
 • Řízení a kontrola technologických procesů
 • Řízení a kontrola kvality
 • Projektové firmy
 • Celní správa
 • Chemická a průmyslová výroba
 • Akreditované laboratoře
 • Veřejná správa

Detaily programu

Jazyk výuky český
Doba studia 3 roky
Forma studia prezenční
Místo studia Litvínov
Kapacita 10 studentů
Kód akreditace (MŠMT kód) B0711A130007
VŠCHT kód B202_L
Technologie potravin (studium v Litvínově)

Technologie potravin (studium v Litvínově)

Zajistit dostatek kvalitních a bezpečných potravin patří mezi základní úkoly moderní společnosti. Výroba potravin má dlouhou tradici a současné globální problémy nám ukazují, že soběstačnost je v této oblasti nikoliv luxusem, nýbrž nutností.

Během studia u nás dokonale porozumíte všem aspektům moderní i tradiční výroby potravin. Abyste se stali špičkovými odborníky v oboru technologie potravin, potřebujete chápat celou řadu dalších vědních oborů, jako jsou například chemie a biologie. Studijní program je doplněn i potřebným počtem laboratorních kurzů, které vám spolu s bakalářskou prací umožní praktickou aplikaci získaných teoretických znalostí. Předností tohoto studijního programu je velmi úzká spolupráce s průmyslem a orientace na řešení aktuálních témat. V neposlední řadě se během studia seznámíte s celou řadou potravinářských technologií a naučíte se, jak se potraviny vyrábí v řemeslném i průmyslovém měřítku. Nedílnou součástí tohoto studijního programu je také problematika výživy, bezpečnosti potravin, hygieny či ekonomiky a managementu.

 

Studijní plán studia v Litvínově odpovídá programu Technologie potravin v Praze. Studijní plán bude časově upraven v rámci organizace studia v univerzitním centru.

Uplatnění

 • Navazující magisterské studium
 • Potravinářské podniky
 • Obchodní společnosti - prodej potravin (řetězce)
 • Kontrolní orgány
 • Státní správa

Detaily programu

Jazyk výuky český
Doba studia 3 roky
Forma studia prezenční
Místo studia Litvínov
Kapacita 20 studentů
Kód akreditace (MŠMT kód) B0721A130001
VŠCHT kód B303_L
Aktualizováno: 14.3.2019 11:05, Autor: Pedagogické oddělení

A BUDOVA A Technická 5, Praha 6
B BUDOVA B Technická 3, Praha 6
C BUDOVA C Studentská 6
2 STUDENTSKÁ KAVÁRNA CARBON
V Záluží 1
Litvínov 1
436 01 Litvínov
zobrazit plnou verzi